Kartell LAUFEN – čisté emoce v koupelně

Koncept kompletní koupelny staví na ikonickém designu Kartell Laufen, v tradiční kvalitě výrobce.
Designové prvky této moderní koupelnové kolekce jdou ruku v ruce s pestrobarevnými odstíny z celého světa. Na jedné straně Kartell – italský, kreativní, barvitý a ikonický. Rodinná firma, která vstoupila do historie designu a přinesla revoluci do bytového vybavení, kde již více než 60 let využívá komponenty z plastu.

Na druhé straně Laufen, švýcarský výrobce, pečlivý a spolehlivý. Po 120 let se maximálně zasazuje o pěstování kulturního prostředí v koupelnách a inovace ve výrobě sanitární keramiky. Společný projekt zahrnuje významné inovace a jeho vývoj si vyžádal více než tři roky; je výsledkem nepolevujícího výzkumu, jenž je součástí DNA obou uvedených společností.

Spojovacím článkem mezi oběma těmito subjekty jsou renomovaní návrháři Ludovica + Roberto Palomba, kteří se sami těší postavení předních designérů v oblasti koupelen. Přísnou geometrii keramických prvků odlehčuje pestrobarevná lehkost plastových dílů v transparentním provedení. Kolekce Kartell Laufen opomíjí tradiční barvy a staví barevné světelné perspektivy do volných prostor domácnosti, kde smysly mohou ustupovat emocím. V nových koupelnách Kartell Laufen se představuje revoluční materiál SaphirKeramik, s nímž lze dosáhnout parametrů, které byly až doposud nemyslitelné. V rozích umyvadla tenkých jako břitva se můžeme setkat s poloměrem křivosti pouhých 1-2 mm (dosud minimální hodnota 7-8 mm), což umyvadlo nesmírně odlehčuje, nejen opticky, ale i ve skutečnosti – materiál SaphirKeramik má oproti běžné keramice pouze poloviční hmotnost – a vykazuje přitom jedinečnou mechanickou odolnost.

Více o sérii »

Zobrazit E-katalog »

Další články o Kartell LAUFEN »
Koupelnová kolekce Kartell LAUFEN si odnáší další prestižní ocenění (Zdroj: Kartellshop.cz > Novinky)
Unikátní spojení tradičních materiálů: Kartell by Laufen (Zdroj: ČeskéStavby.cz)